AKTUALNOŚCIMAKROEKONOMIA

Nowe kurniki na Łotwie: 250 tys. niosek w Alūksne

8 maja w miejscowości Alūksne na Łotwie firma APF Holdings uroczyście otworzyła dwa nowe kurniki wyposażone w systemy niemieckiej firmy Big Dutchman. Każdy z nich, zbudowany w systemie trójpoziomowym, pomieści 125 tys. kur niosek, co łącznie daje dodatkowe 250 tys. sztuk. W ramach inwestycji powstała również linia produkcyjna do wytwarzania jaj w płynie, zlokalizowana w centralnym magazynie.

Łączna wartość projektu wyniosła około 13 mln euro. Jak podkreślił podczas inauguracji przedstawiciel Big Dutchman, Ulf Meyer, dzięki tej inwestycji APF Holdings zwiększa swoją roczną zdolność produkcyjną o 60%, osiągając poziom 180 mln jaj rocznie. – „To znacząco wzmacnia pozycję spółki jako jednego z czołowych producentów jaj w krajach nordyckich i bałtyckich. Warto dodać, że cała produkcja opiera się na odnawialnych źródłach energii” – zaznaczył Meyer.

APF Holdings to największy producent jaj w krajach bałtyckich, specjalizujący się w produkcji jaj z chowu bezklatkowego. Firma stawia również na gospodarkę o obiegu zamkniętym i innowacje cyfrowe. Od 2023 roku notowana jest na giełdzie papierów wartościowych w Rydze.

Źródło: Big Dutchman


 

Czy podobał Ci się nasz artykuł? Jeśli tak, zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera.

Jeżeli masz jakieś pytania, to zachęcamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy

Więcej o nas dowiesz się tutaj Krajowa Federacja Hodowców Drobiu i Producentów Jaj

Zdjęcia i ilustracje na licencji Freepik oraz źródeł autora artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Back to top button