AKTUALNOŚCIMAKROEKONOMIAMEDIA O BRANŻY

Drobiarze w czołówce kredytobiorców.

Wśród czołówki kredytobiorców w sektorze produkcji rolniczej znajdują się hodowcy drobiu i producenci jaj oraz hodowcy zwierząt  – informuje portal Farmer.pl Według przytoczonych przez dziennik danych,  firmom z branży zajmującej się chowem i hodowlą drobiu udzielono w ubiegłym roku ponad 700 mln zł kredytów.

„Na drugim miejscu plasują się podmioty zajmujące się uprawą zbóż i roślin strączkowych (ponad 400 mln zł). Na kolejnych miejscach uplasowały się: działalność mieszania, czyli uprawy rolne połączone z hodowlą i chowem zwierząt (ponad 90 mln zł), dalej działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną (ponad 60 mln zł), następnie chów i hodowla świń (ponad 55 mln zł) i chów i hodowla bydła mlecznego (blisko 32 mln zł). Największe załamanie w zaciąganych kredytach widoczne jest wśród producentów świń.” – wylicza Farmer.pl

Co ciekawe, kredytobiorcy ci są zdecydowanie bardziej odpowiedzialni i sprawiają mniej problemów bankom w spłacie należności w porównaniu z przedstawicielami innych sektorów gospodarki narodowej.

Więcej: Najchętniej pożyczają drobiarze, najmniej hodowcy bydła (farmer.pl)

 


 

Czy podobał Ci się nasz artykuł? Jeśli tak, zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera.

Jeżeli masz jakieś pytania, to zachęcamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy

Więcej o nas dowiesz się tutaj Krajowa Federacja Hodowców Drobiu i Producentów Jaj

Zdjęcia i ilustracje na licencji Freepik oraz źródeł autora artykułu.


„FUNDUSZEPROMOCJI”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Back to top button