w ,

Ważne spotkanie hodowców Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia

Trzynastego września w malowniczej dolinie Drwęcy odbyło się najważniejsze od początku pandemii spotkanie drobiarzy z województwa Kujawsko-Pomorskiego. Do hotelu Ambasada przybyło kilkudziesięciu hodowców drobiu zrzeszonych w Kujawsko-Pomorskim Zrzeszeniu Hodowców Drobiu i Producentów Jaj. Spotkanie było nie tylko podsumowaniem dziesięciu lat działalności organizacji (tutaj możesz pobrać sprawozdanie w formie pisemnej), ale i okazją do przedstawienia planów na przyszłość. 

O to, by spotkanie przebiegło w perfekcyjny sposób osobiście zadbał Prezes Roman Wiśniewski. Jako dobry gospodarz dopilnował wszystkich szczegółów i detali, by hodowcy podczas zebrania mogli się skupić na najważniejszych sprawach. Daniel Olszewski przygotował indywidualne pakiety dla każdego hodowcy, zawierające komplet materiałów. Oprócz deklaracji (można ją pobrać tutaj) znalazły się ankieta z pytaniami, która umożliwia anonimowe wypowiedzenie się hodowcy na najważniejsze sprawy (tutaj można zabrać głos on-line)

Na spotkanie przybyło kilkudziesięciu hodowców z całego województwa

 

Daniel Olszewski, doradca Krajowej Federacji ds. wizerunku i komunikacji przedstawił koncepcję integracji hodowców w oparciu o program Bezpieczna Ferma. Jako przykład posłużył projekt realizowany przez Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie pod tą samą nazwą (szczegóły na stronie www.bezpiecznaferma.pl), w którym obniżono współczynnik konwersji paszy nawet o 18%, a wzrost masy brojlera wzrósł o 240 g. Te pozytywne wyniki wpływają na obniżenie śladu węglowego, który w kontekście Zielonego Ładu ułatwi hodowcom drobiu osiągnięcie zdecydowanie lepszej pozycji konkurencyjnej.

 

Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie należy do Krajowej Federacji Hodowców Drobiu i Producentów Jaj od samego początku jej istnienia. Nikogo to nie dziwi, bo to za sprawą Prezesa Zrzeszenia Romana Wiśniewskiego wypłynęła inicjatywa powołania do życia organizacji, broniącej interesu hodowców na poziomie krajowym. Tą realną siłę, która wpływa na legislację i administrację państwową reprezentował przewodniczący Federacji pan Paweł Podstawka oraz wiceprzewodniczący Przemysław Rybka. Sprawy poruszane przez Pawła Podstawkę wywołały żywe zainteresowanie hodowców. Jako, że jest również szefem Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego przedstawił zmiany jego struktury, która zmierza do realnej promocji badań zagrożeń typu salmonelloza, która od lat jest ogromnym problemem w hodowli drobiu.

Wiceprzewodniczący Przemysław Rybka przedstawił hodowcom aktualny stan negocjacji z PZU, dotyczących udostępnienia członkom Zrzeszenia specjalnych warunków ubezpieczenia. (Update: kliknij, żeby zapoznać się z ofertą ubezpieczenia). Po wystąpieniu Cezarego Zawiślaka hodowcy przystąpili do dyskusji, w której poruszono wiele gorących tematów. 

Następnie przystąpiono do udzielenia absolutorium i wyboru nowych władz Zrzeszenia (aktualne dane tutaj). 

Zarząd Zrzeszenia

 • Roman Wiśniewski – Prezes
 • Cezary Zawiślak – V-ce Prezes 
 • Marek Figas – V-ce Prezes 
 • Radosław Wiśniewski – skarbnik
 • Karol Kozłowski – sekretarz
 • Piotr Łęgowski – członek zarządu
 • Małgorzata Bladoszewska – członek zarządu

 Komisja Rewizyjna

 • Lucyna Błahyj – przewodnicząca
 • Szymon Zadrożny 
 • Joanna Pańka 

Sąd Koleżeński

 • Henryk Rybka – przewodniczący
 • Elżbieta Motławska 
 • Radosław Jutrowski 

Delegaci Zrzeszenia

 • wszyscy członkowie Zarządu 
 • Artur Bączek 
 • Marcin Lutostański

Po spotkaniu hodowcy udali się na obiad.

Dyskusja po spotkaniu przeniosła się na dziedziniec i trwała jeszcze długo. Nic w tym dziwnego, trudno było nie skorzystać z okazji do wymiany doświadczeń między członkami Zrzeszenia.

Teraz nadszedł czas na działanie. 

Wkrótce skrót filmowy ze spotkania. Hodowcy bądźcie czujni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Specjalny program ubezpieczeniowy dla hodowców

Bezpieczna Ferma zintegruje hodowców i ubojnie z Pomorza.