LEGISLACJA

Specjalny program ubezpieczeniowy dla hodowców

Szanowni Państwo, Hodowcy,  

Uprzejmie informujemy, że uzgodniliśmy z PZU SA program ubezpieczeniowy dla hodowców kurcząt rzeźnych współpracujących z naszą Federacją (i Zrzeszeniami Federacji).

Program obejmuje ryzyka: 

1) salmonellozy  

oraz dodatkowo dwa inne istotne ryzyka: 

2) szkody powstałe w wyniku przerwy w dopływie prądu (w tym niewłączenia się agregatu prądotwórczego z powodu jego uszkodzenia przez zdarzenia losowe); 

3) szkody powstałe wskutek awarii urządzeń wentylacji mechanicznej lub grzewczych zamontowanych w obiekcie fermowej hodowli drobiu. 

Składka jest niezależna od szkodowości i wynosi: 1,289% sumy ubezpieczenia/rok. 

Przykład wyliczenia składki dla 25 000 szt. kurcząt i wartości 12,04 zł/szt. (2,8 kg*4,30 zł):

 

301.000 zł *1,289% = 3.879,79 zł/rok

Szczegółowy opis znajdziecie Państwo w załącznikach, w szczególności dokumencie „Program Ubezpieczeniowy Federacji_Salmonelloza_PZU”. 

 

Program jest już dostępny i można przystępować do ubezpieczenia – w tym celu należy kontaktować się z przedstawicielem PZU: Przemysławem Żurkiem (tel. 606 682 914, adres @: ). W załączeniu przesyłam też formularz wniosku o ubezpieczenie, OWU, kartę produktu.  

Co istotne, wniosek należy złożyć przed wstawem kurcząt (ubezpieczenie salmonellozy nie będzie obejmować kurcząt już wstawionych).  

Porównanie z ofertą na rynku 

Szukaliśmy odpowiedniego ubezpieczenia dot. salmonelli. Po porównaniu z ofertą dostępną na rynku stwierdzamy, że: 

indywidualnie nie ma możliwości uzyskania tego ubezpieczenia w tak niskiej cenie (oferta indywidualna będzie nawet 3-4 krotnie droższa

Informujemy również, że pracujemy nad zapewnieniem innych programów ubezpieczeń, w tym dot. salmonellozy w stadach kur towarowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button