MAKROEKONOMIA

MHP przed czasem wykupuje swoje obligacje

Koncern MHP zaoferował wykup swoich obligacji o wartości 500 mln dolarów amerykańskich przed terminem przypadającym na maj 2024 roku. Z tej możliwości skorzystali posiadacze papierów o łącznej wartości przekraczającej 150 mln dolarów. Jak informuje Interfax-Ukraina, obligacje wykupione w ramach oferty przez MHP zostaną anulowane.  

Wcześniej MHP przyjmowało wnioski o wykup euroobligacji do 9 października po cenie 85% ich wartości nominalnej, a następnie po cenie 75% wartości nominalnej. Ponadto holding rolny osiągnął porozumienie co do zasady w sprawie zawarcia umów kredytowych o wartości do 400 mln USD z międzynarodowymi instytucjami finansowymi i organizacjami rozwoju (MIF), w szczególności z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR) w wysokości 100 mln USD.

Po ogłoszeniu skupu akcji własnych, notowania euroobligacji MHP wzrosły z 67,96% do 83,37% wartości nominalnej, jak wskazano na giełdzie we Frankfurcie.

W raporcie półrocznym spółka zaznaczyła również, że na dzień 30 czerwca 2023 r. wolne środki spółki wynosiły 502 mln USD, ale kwestia repatriacji tych środków przez Narodowy Bank Ukrainy spowodowała ograniczenia w ich wykorzystaniu na spłatę zadłużenia.

Na podstawie interfax-ukraina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button