Organizacje drobiarskie z obawą przypatrują się kolejnym pomysłom urzędników unijnych tworzących prawa dotyczące produkcji żywności w krajach Unii Europejskiej.
Kolejne zalecenia EFSA (Europejska Agencja Ochrony Żywności) mogą doprowadzić do kolejnego wzrostu kosztów produkcji i ograniczenia opłacalności hodowli w krajach członkowskich. Co ciekawe, te same urzędy nie widzą problemu w wyrażaniu zgody na import żywności z państw, gdzie promowane przez EFSA zasady nie obowiązują i obowiązywać prawdopodobnie nie będą, a dzięki temu żywność tam produkowana jest zdecydowanie tańsza od europejskiej, choć niekoniecznie lepsza jakościowo.
więcej: https://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/drob-i-jaja/sektor-drobiarski-apeluje-ws-drobiu-z-ukrainy-i-zalecen-efsa,132290.html
GIPHY App Key not set. Please check settings