w

Rośnie nowe pokolenie hodowców drobiu

Trzynastoletni  Oliwier Kwiryng mieszka w wielkopolskim Rychwalu. Zainteresowanie dziennikarzy wzbudził dzięki swojemu nietypowemu, jak na swój wiek, zajęciu, czyli hodowli drobiu.

Nastolatek od kilku lat ma pod swoją opieką stadko kur, które z czasem rozrosło się do około 70 sztuk. Ponad połowę z nich stanowią nioski, dające rodzinie Oliwiera jaja, a z nadwyżki dochód dla nastolatka, który inwestuje zarobione w ten sposób pieniądze w rozwój hodowli. W budowie odpowiedniego kurnika pomagał mu ojciec, który wspiera swojego syna w jego pasji.

Jak podkreśla, chociaż stadko wymaga sporo pracy i uwagi, a sama hodowla wiąże się z koniecznością zdobywania specjalistycznej wiedzy, nietypowej dla 13-latka, jednocześnie stara się nie zaniedbać obowiązków nałożonych przez szkołę do której uczęszcza. W ostatnim czasie do stadka kur dołączyła kaczka i koza. My ze swojej strony gratulujemy Oliwierowi samozaparcia i dotychczasowych osiągnięć oraz życzymy sukcesów w rozwoju hodowli.

Na podstawie: https://www.onet.pl/styl-zycia/noizz/13-letni-oliwier-hoduje-kury-ciesza-sie-kiedy-do-nich-przychodze/9yd8czv,3796b4dc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Stanowisko naukowców PAN dotyczące diety wegańskiej i wegetariańskiej

KE chce przedłużenia terminu dla zniesienia ceł i kontyngentów dla żywności z Ukrainy