w , , , ,

Nie tylko drobiarze przeciwni szybkiemu zakazowi stosowania pasz z GMO

Do protestu przeciwko proponowanemu przez polski rząd zakazowi stosowania pasz z użyciem żywności modyfikowanej genetycznie już od 1 stycznia 2024 dołączyła kolejna grupa producentów żywności. Wcześniej stanowcze stanowiska w tej sprawie przygotowali drobiarze i producenci pasz. Jak pisze portal farmer.pl, kolejną grupą są podmioty skupione w

inicjatywie #HodowcyRazem.

Podobnie jak poprzednicy, tak Hodowcy Razem ostrzegają przed negatywnymi konsekwencjami wprowadzenia zakazu. Przypominają, że poprzez rezygnacji z moratorium, Polska jako jedyny kraj w Unii Europejskiej nie będzie mogła stosować w paszach soi GMO, co w efekcie przyniesie m.in. spadek konkurencyjności polskiej branży produkcji żywności, a straty poniosą zarówno producenci zbóż, hodowcy jak i klienci.

Jak słusznie zauważa autor artykułu, zakaz stosowania pasz z użyciem żywości GMO nie oznacza, że z polskiego rynku zniknie mięso produkowane dzięki tym składnikom. Różnica będzie polegała na tym, że będzie to mięso importowane i najprawdopodobniej tańsze od polskiego, a za wszystko zapłaci polski konsument oraz polski rolnik i polski hodowca.

Oprac. Red.

Więcej: https://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/hodowcyrazem-7-skutkow-zakazu-stosowania-pasz-gmo-ucierpia-wszystkie-elementy-lancucha,125762.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

KOWR o sytuacji na rynku żywca drobiowego w drugiej połowie listopada 2022

Informacja o wyniku postępowania „Badania naukowe mające na celu poprawę jakości mięsa drobiowego w Polsce – badania nad Salmonellą”