GRYPA PTAKÓWAKTUALNOŚCIMAKROEKONOMIA

Umowa w sprawie regionalizacji z Chinami – szansa dla polskiej branży drobiarskiej

Wśród pięciu porozumień podpisanych podczas kończącej się wizyty Prezydenta RP w Chinach jedno jest szczególnie ważne dla naszej branży. Wśród podpisanych dokumentów znalazło się ważne porozumienie w sprawie planu pracy w zakresie wyznaczania stref i regionalizacji w odniesieniu do wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) – zakładające, że jedno ognisko HPAI nie wyłączy z eksportu całego polskiego rynku drobiarskiego.

Prezydent wskazywał na bardzo ważne zawarte dziś porozumienia dotyczące eksportu polskiej żywności do Chin, otwierające w wysokim stopniu rynek chiński dla polskiego rolnictwa. – Co najważniejsze, do końca roku będziemy mieli tzw. regionalizację, jeżeli chodzi o możliwość sprzedaży drobiu w Chinach i to jest dla naszych producentów drobiu, a jesteśmy potęgą drobiarską w skali Europy, informacja bardzo ważna – podkreślił.

Polska będzie czwartym krajem świata, wobec którego Chiny zastosują regionalizację HPAI.

Zachęcam wszystkich, żeby zainteresować się możliwościami eksportowymi do Chin, bo spektrum tych możliwości od tego momentu jest szerokie – powiedział Prezydent.

To także sukces naszej delegacji reprezentującej branżę i towarzyszącej Prezydentowi podczas wizyty w Państwie Środka.  Powrót na rynek Chin to olbrzymia szansa na rozwój naszych firm.  Jest to także potwierdzenie celowości prowadzenia systematycznego i merytorycznego lobbingu oraz współpracy wszystkich podmiotów zainteresowanych rozwojem naszej branży.

na podstawie: https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wizyty-zagraniczne/rozmowy-polityczne-pekin,87995


 

Czy podobał Ci się nasz artykuł? Jeśli tak, zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera.

Jeżeli masz jakieś pytania, to zachęcamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy

Więcej o nas dowiesz się tutaj Krajowa Federacja Hodowców Drobiu i Producentów Jaj

Zdjęcia i ilustracje na licencji Freepik oraz źródeł autora artykułu.


„FUNDUSZEPROMOCJI”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Back to top button