AKTUALNOŚCIMAKROEKONOMIA

Tryumfalny pochód drobiu

Wpisz treść artykułu


Na całym świecie drób jest najczęściej importowanym towarem zwierzęcym pod względem objętości. Jak wynika z najnowszego raportu USDA, rosnące dochody, rosnąca populacja i postępująca urbanizacja przyczyniają się do wzrostu spożycia drobiu, zwłaszcza na rynkach, gdzie lokalna produkcja często nie jest w stanie nadążać za rosnącym popytem .

Historycznie rzecz biorąc, Azja była największym importerem mięsa kurcząt pod względem objętości. W 2022 r. region zaimportował ponad 3,4 mln ton metrycznych.

Bliski Wschód był drugim co do wielkości importerem mięsa z kurczaka w 2022 r., z importem na poziomie prawie 2,0 mln ton metrycznych, a za nim plasowała się Europa z 1,7 mln ton metrycznych.

Jednak w ciągu ostatnich dwudziestu lat Afryka stała się coraz ważniejszym rynkiem dla światowego handlu drobiem. Import drobiu do Afryki wzrósł o ponad 850% z nieco poniżej 0,2 miliona ton w 1999 r. do ponad 1,5 miliona ton w 2022 r.

 

 

Źródło: https://www-thepoultrysite-com.translate.goog/news/2024/06/growing-demand-for-poultry-fuels-increasing-global-imports-usda-ers?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=wapp

 

Czy podobał Ci się nasz artykuł? Jeśli tak, zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera.

Jeżeli masz jakieś pytania, to zachęcamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy

Więcej o nas dowiesz się tutaj Krajowa Federacja Hodowców Drobiu i Producentów Jaj

Zdjęcia i ilustracje na licencji Freepik oraz źródeł autora artykułu.


„FUNDUSZEPROMOCJI”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Back to top button