AKTUALNOŚCIMAKROEKONOMIA

Rekordowe wsparcie brytyjskiego rządu dla drobiarzy

Gigantyczne wsparcie dla drobiarzy Wielkiej Brytanii

Hodowcy kur niosek i kurcząt mający ponad tysiąc ptaków mogą otrzymać wsparcie do pół miliona funtów w ramach nowego projektu, którego celem jest poprawa struktury w tym sektorze gospodarki.

Jak informuje portal Poultryworld, pierwsza dotacja w wysokości od 5 000 do 100 000 funtów zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów zainstalowania nowej werandy w istniejącym budynku.  Zdaniem autorów projektu, ten zabieg może zmniejszyć zatłoczenie pomieszczeń zamkniętych, zwiększyć wykorzystanie wybiegu oraz zapewnić dostęp do świeżego powietrza i naturalnego światła, gdy dostęp do wybiegu nie jest możliwy. Dotacje na projekty obejmujące wyłącznie werandy będą przyznawane na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”.

Druga dotacja o wartości od 15 000 do 500 000 funtów pomoże rolnikom w pokryciu kosztów remontu lub wymiany istniejących budynków dla kur niosek lub kur. Obie dotacje potencjalnie pokryją 40% całkowitych kosztów inwestycji, których celem ma być poprawa dobrostanu ptaków.

Autorzy projektu uważają, że dzięki odpowiedniemu wsparciu możliwa jest poprawa warunków hodowli m.in. wprowadzeniu niemigających świateł LED, odpowiedniej wentylacji mechanicznej, czy biologicznie bezpiecznym technologiom. W ramach  większych projektów dostępne będzie również dofinansowanie na montowanie na dachach systemów fotowoltaicznych.

Dotacje będą dostępne dla rolników korzystających z dowolnego obecnego systemu utrzymania i wesprą każdego, kto chce przejść z hodowli klatkowej  na chów o wyższym dobrostanie.

Program został zapowiedziany przez ministra rolnictwa podczas Targów Świń i Drobiu. Urzędnik poinformował, że przeznaczone na projekt 22 mln funtów to jeden z największych w historii Wlk. Brytanii pakiet dotacji dla sektora drobiarskiego.

Ogłaszając szczegóły inicjatywy na Targach Świń i Drobiu, minister rolnictwa Mark Spencer powiedział, że 22 miliony funtów to jeden z „największych w historii” pakietów dotacji dla sektora drobiarskiego.

Przedstawiciel ministerstwa tłumacząc powody, dla których będzie uruchomiony program, przyznał, że wielu brytyjskich hodowców obecnie nie stać na przeprowadzanie kosztownych inwestycji w poprawę dobrostanu hodowanych w Wielkiej Brytanii kur.  Wnioski o przyznanie dotacji będzie można składać już w najbliższych tygodniach.

Na podstawiej: https://www-poultryworld-net.translate.goog/the-industrymarkets/market-trends-analysis-the-industrymarkets-2/largest-ever-package-of-funding-to-support-english-poultry-farmers/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=wapp


 

Czy podobał Ci się nasz artykuł? Jeśli tak, zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera.

Jeżeli masz jakieś pytania, to zachęcamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy

Więcej o nas dowiesz się tutaj Krajowa Federacja Hodowców Drobiu i Producentów Jaj

Zdjęcia i ilustracje na licencji Freepik oraz źródeł autora artykułu.


„FUNDUSZEPROMOCJI”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Back to top button