AKTUALNOŚCIMAKROEKONOMIALEGISLACJA

Dobrostan zwierząt będzie miał miejsce w konstytucji Belgii

Belgijski parlament zatwierdził wpisanie do konstytucji zapisów dotyczących dobrostanu zwierząt. Wcześniej jednak na podobny ruch zdecydowały się władze Austrii, Słowenii, Szwajcarii, Niemiec i Włoch.

Zgodnie z europejskim trendem, nowy zapis ma służyć ochronie zwierząt „jako istot czujących”, a sędziowie będą mogli brać go pod uwagę przy rozpatrywaniu innych praw podstawowych w Belgii.

Z nowego prawa oczywiście zadowolone są organizacje tzw. ochrony praw zwierząt. Nietrudno się domyślić, że zupełnie inaczej sprawę widzą hodowcy zwierząt i rolnicy, którzy obawiają się wpływu nowego ustawodawstwa na interesy gospodarcze kraju i jego obywateli.  Zdaniem hodowców i rolników, tego typu zmiany w prawie mogą w przyszłości nie tylko w radykalny sposób podnieść koszt produkcji żywności do poziomu poniżej opłacalności, ale na dodatek może skutkować rozrostem obowiązków biurokratycznych, których koszt będą musieli ponieść producenci żywności.

Więcej:

https://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/polskie-drobiarstwo-przed-kolejnym-wyzwaniem-quot-musimy-mocno-zabrac-glos-quot,256568.html


 

Czy podobał Ci się nasz artykuł? Jeśli tak, zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera.

Jeżeli masz jakieś pytania, to zachęcamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy

Więcej o nas dowiesz się tutaj Krajowa Federacja Hodowców Drobiu i Producentów Jaj

Zdjęcia i ilustracje na licencji Freepik oraz źródeł autora artykułu.


„FUNDUSZEPROMOCJI”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Back to top button