AKTUALNOŚCIMEDIA O BRANŻY

Afera korupcyjna w ukraińskim „sanepidzie”

Ukraińskie media, a za nimi polscy dziennikarze, informują o aferze korupcyjnej w ukraińskiej Państwowej Służbie ds. Bezpieczeństwa Żywności i Ochrony Konsumentów. Jak się okazało w trakcie śledztwa prowadzonego przez tamtejsze służby antykorupcyjne, urzędnicy z PSBŻOK zrobili sobie z wydawania fałszywych świadectw fitosanitarnych dla żywności przeznaczonej na eksport, dodatkowe i bardzo opłacalne źródło dochodu.

Za sporządzanie odpowiednich świadectw kontroli i wydawanie świadectw fitosanitarnych grupa urzędników pobierała od eksporterów ukraińskiej żywności łapówki w postaci drogich prezentów i gotówki. Według ustaleń śledczych, miesięcznie grupa urzędników otrzymywała z tej działalności ponad 160 tysięcy dolarów.

W ramach akcji skonfiskowano ponad sto tysięcy dolarów, pół miliona hrywień, osiem samochodów klasy premium, które mogły pochodzić z nielegalnego procederu. W ręce funkcjonariuszy wpadł także sprzęt komputerowy i zeszyt, w którym członkowie urzędniczego gangu zapisywali swoje operacje.

źródło: www.dbr.gov.ua


 

Czy podobał Ci się nasz artykuł? Jeśli tak, zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera.

Jeżeli masz jakieś pytania, to zachęcamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy

Więcej o nas dowiesz się tutaj Krajowa Federacja Hodowców Drobiu i Producentów Jaj

Zdjęcia i ilustracje na licencji Freepik oraz źródeł autora artykułu.


„FUNDUSZEPROMOCJI”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Back to top button