AKTUALNOŚCIRYNEK KONSUMENTA

Czy koty polubią karmę z laboratorium

W wielu państwach trwają zabiegi nad wprowadzeniem mięsa hodowanego w laboratoriach na sklepowe półki. Wywołuje to także gorące reakcje przeciwników tego typu produkcji żywności. W Wielkiej Brytanii mięso „z probówki” pojawi się na półkach, ale sklepów z artykułami dla zwierząt.
„Mięso” produkowane jest przez londyński start-up Meatly, który w zeszłym tygodniu wyprodukował pierwsze puszki z karmą dla zwierząt domowych i ma nadzieję, że uda im się je sprzedać jeszcze w tym roku.
Produkt skierowany jest do „świadomych ekologicznie” właścicieli zwierząt domowych, którzy chcą karmić swoje koty bez martwienia się o rzekome obawy związane z dobrostanem zwierząt i zmianami w przyrodzie wywołanymi przez rolnictwo przemysłowe.
Z badań Meatly wynika, że zwierzęta domowe w Wielkiej Brytanii odpowiadają za 22 procent spożycia mięsa w Wielkiej Brytanii, czyli więcej niż jedzą dzieci w tym kraju.
Puszki zawierające 150 g karmy dla kotów – wystarczające na jedną porcję – kosztują około 1 funta i zawierają karmę uzyskaną poprzez ekstrakcję komórek z jaja kurzego i replikację w kadziach.

Owen Ensor, właściciel Meatly, ma nadzieję, że jeszcze w tym roku na półkach brytyjskich supermarketów pojawi się karma dla zwierząt domowych wytwarzana z kurczaków hodowanych w laboratorium
Dietetycy sceptyczni
Dietetycy zwierząt ostrzegali wcześniej, że bezmięsna karma dla psów może zawierać niedobory niezbędnych witamin.
Nicole Paley ze Stowarzyszenia Producentów Karmy dla zwierząt domowych powiedziała w 2021 r.: „Zalecamy, aby diety wegańskie – niezawierające produktów pochodzenia zwierzęcego – były dokładnie sprawdzane przez weterynarza lub dietetyka zwierząt”.
Z naszej strony liczymy na gust i zdrowy rozsądek brytyjskich zwierzaków, które zamiast poddawać się wpływom różnego rodzaju „obrońców” ich praw, kierują się naturalnymi instynktami. Każdy posiadacz kotów wie także, że nawet najbardziej ekologiczny opis na puszce nie przekona futrzaka do rezygnacji ze świeżego i naturalnego mięsa.
Więcej: https://www-dailymail-co-uk/news/article-13206769/Lab-grown-meat-set-hit-British-supermarket-shelves-year-catch-cats-not humans.html?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=wapp

Czy podobał Ci się nasz artykuł? Jeśli tak, zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera.
Jeżeli masz jakieś pytania, to zachęcamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy
Więcej o nas dowiesz się tutaj Krajowa Federacja Hodowców Drobiu i Producentów Jaj
Zdjęcia i ilustracje na licencji https://www.freepik.com/ oraz źródeł autora artykułu.

„FUNDUSZEPROMOCJI”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Back to top button