AKTUALNOŚCILEGISLACJA

Nasi przedstawiciele uczestniczyli w rozmowach dot. rynku drobiu

Sekretarz stanu w ministerstwie rolnictwa Jacek Czerniak rozmawiał na temat sektora drobiarskiego oraz stojących przed nim wyzwaniach rozmawiał z Sygnatariuszami Porozumienia Rolniczego zrzeszeń i organizacji drobiarskich. Naszą Federację reprezentował pan Zygmunt Stromski.

W czasie spotkania poruszono m.in. temat produkcji pasz i forsowanego w ostatnim czasie zwiększenia udziału roślin bobowatych w ich składzie. Przedstawiciele producentów zwrócili uwagę na brak odpowiedniej weryfikacji tych zmian na hodowlę drobiu przez naukowców oraz na ekonomikę produkcji.

Wiceminister Jacek Czerniak zwrócił się o pisemną opinię branży na temat tego projektu ustawy, która będzie zawierała argumenty do dyskusji w trakcie prac nad nim. Przedstawiciele branży zwrócili uwagę na propozycje Komisji Europejskiej dotyczące rozwiązań w zakresie transportu drobiu, które będą miały istotny wpływ na organizację produkcji drobiarskiej oraz zwiększenie śladu węglowego. Kolejne wyzwania w zakresie dobrostanu będą dotyczyły poprawy warunków utrzymania drobiu oraz organizacji produkcji drobiu nieśnego w zakresie dalszego wykorzystania piskląt męskich nieprzydatnych do produkcji jaj konsumpcyjnych.

Sekretarz stanu Jacek Czerniak zapewnił branżę o gotowości w zakresie współpracy oraz szerokich konsultacji dotyczących ewentualnych wniosków legislacyjnych.

Także w sobotnim spotkaniu z premierem Donaldem Tuskiem nie zabrakło przedstawiciela KFHDiPJ. Tym razem o reprezentację naszych interesów dbał pan Włodzimierz Maciaszek.
Czy podobał Ci się nasz artykuł? Jeśli tak, zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera.
Jeżeli masz jakieś pytania, to zachęcamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy
Więcej o nas dowiesz się tutaj Krajowa Federacja Hodowców Drobiu i Producentów Jaj
Zdjęcia pochodzi ze strony MRiRW https://www.gov.pl/web/rolnictwo/o-sytuacji-branzy-miesnej

„FUNDUSZEPROMOCJI”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Back to top button