AKTUALNOŚCIMAKROEKONOMIA

Nie tylko polscy hodowcy narzekają na import taniego drobiu spoza UE

Międzybranżowe Stowarzyszenie Mięsa Drobiowego (Avianza) przyłączyło się do „niezadowolenia” europejskich hodowców i rolników zwierząt gospodarskich wskazując, że instytucje europejskie muszą dostosować przepisy w taki sposób, by nie działały na szkodę sektorowi rolniczemu w UE. Jak zaznaczyli przedstawiciele Avianzy, zmiany regulacyjne „nie mogą być sprzeczne ze strategicznym sektorem, takim jak sektor rolników w Europie, prowadząc do prowadzenia przez nich produkcji w nieuczciwym i antykonkurencyjnym systemie, co zmusza ich do przestrzegania wysokich standardów wobec lokalnych producentów , zapominając o tej zgodności w przypadku producentów z rynków spoza UE”.

Sektor mięsa drobiowego ostrzegł, że niektóre działania, takie jak zmniejszenie powierzchni użytkowej gospodarstw o ​​prawie 70%,  wymuszone przez przepisy wielomilionowe inwestycje w nowe obiekty czy zwiększenie kosztów produkcji do poziomu uniemożliwiającego powrót do rentowności ekonomicznej, mogą potroić cenę całego kurczaka. Autorzy apelu domagają się od władz unijnych, by te przygotowując i wprowadzając kolejne regulacje pamiętali zarówno o producentach jak i obywatelach Unii Europejskiej, którzy w największym stopniu ucierpią w wyniku samowystarczalności europejskiego przemysłu spożywczego.

Źródło: https://infonegociosgalicia-es.translate.goog/y-ademas-2/sector-avicola-se-une-al-malestar-del-campo-y-pide-a-bruselas-estabilidad-alertando-sobre-posibles-alzas-en-el-precio-del-pollo-por-medidas-medioambientales?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=wapp
Czy podobał Ci się nasz artykuł? Jeśli tak, zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera.
Jeżeli masz jakieś pytania, to zachęcamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy
Więcej o nas dowiesz się tutaj Krajowa Federacja Hodowców Drobiu i Producentów Jaj
Zdjęcia i ilustracje na licencji https://www.freepik.com/ oraz źródeł autora artykułu.

„FUNDUSZEPROMOCJI”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Back to top button