MEDIA O BRANŻY

Austriacki tabloid o „zabójczym mięsie z Polski”

Austriacki portal Kronen Zeitung, a po nim także polskie media, donoszą o aferze związanej z zatruciami salmonellą z pochodzącego z Polski mięsa drobiowego używanego w kebabach.

Jak twierdzą dziennikarze z Austrii, tylko w tym kraju zatrucie salmonellą dotknęło już 27 osób, z czego jedna – 63 latek z Karyntii – zmarła pomimo starań lekarzy. Służby sanitarne ustaliły trzy ogniska zakażenia. We wszystkich przypadkach źródłem infekcji było mięso w kebabach. Zdaniem autorów publikacji, do podobnych zdarzeń doszło także w kilku innych krajach Europy.

Dochodzenie w sprawie masowych zatruć prowadzi Austriacka Agencja ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności wspierana przez władze poszczególnych landów. To na ustalenia tej agencji powołują się austriackie media.

Austriacki portal pisze wprost o „zabójczym mięsie z Polski”, które ma być potwierdzeniem tezy o rzekomo „najgorszej żywności w Unii Europejskiej”.  Do tej pory nie dotarliśmy do stanowiska polskich władz w sprawie oskarżeń zawartych w artykule KZ.

Oprac. I.Sz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Back to top button