w , ,

Eurodeputowana z interpelacją w sprawie importu drobiu

Polska posłanka do parlamentu Unii Europejskiej, Anna Zalewska, skierowała do Komisji Europejskiej interpelację w sprawie niekontrolowanego importu drobiu z Ukrainy na rynki unijne. W piśmie czytamy:

“Od momentu liberalizacji handlu z Ukrainą jesteśmy świadkami gwałtownego napływu do Unii Europejskiej taniego ukraińskiego mięsa drobiowego. W 2022 r. import z Ukrainy wyniósł 166 tys. ton wobec 102 tys. ton w 2021 r. To wzrost o 61 proc. w porównaniu do poprzedniego roku. Aktualnie jesteśmy świadkami procesu wypierania polskiego drobiu z sieci handlowych w wielu krajach Unii Europejskiej. Długoterminowe kontrakty zawierane na 6-12 miesięcy z unijnymi dostawcami mogą nie zostać przedłużone. Warto podkreślić, że również brak szczegółowego nadzoru nad importowanym mięsem drobiowym stanowi zagrożenie zarówno dla unijnych producentów, jak i konsumentów”

Eurodeputowaną interesuje stan wiedzy KE na temat wpływu tego importu na sytuację producentów drobiu i jaj z UE, jak i możliwość przywrócenia kontyngentów.

źródło: https://wpolityce.pl/polityka/648208-zalewska-interweniuje-ws-naplywu-taniego-miesa-z-ukrainy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Avara zamyka zakład w Wielkiej Brytanii

Ardanowski o wpływie importu mięsa z Ukrainy na polski rynek