MAKROEKONOMIA

Wypowiedź przewodniczącego KFHDiPJ poczas spotkania zespołu parlamentarnego zajmującego się aferą przy imporcie zbóż i drobiu.

Bruksela nie ma “bladego pojęcia” o naszych problemach: jest przekonana, że u nas jest wszystko ok., bo nikt z Polski nie zgłosił problemów, które są. 52 europarlamentarzystów, nie tylko z partii rządzącej – gdzie jesteście panowie i panie?! Macie bronić naszej gospodarki, my tego oczekujemy od was – mówił Paweł Podstawka, przewodniczący Krajowej Federacji Hodowców Drobiu i Producentów Jaj podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Zbadania Afery Zbożowo-Paszowej.

Na poczytnym portalu pojawił się stenogram wystąpienia przewodniczącego Podstawki, który powiedział m.in.:

„ Zablokowanie granic tak naprawdę niewiele zmieniło, ponieważ “zboże techniczne” nadal jest w silosach i nadal są skarmiane tym zwierzęta, które my musimy leczyć: hodowcy od lipca zeszłego roku zgłaszają potężne problemy ze stadami, nie są w stanie produkować drobiu mięsnego w wagach, które normalnie są w normach; producenci kur niosek zgłaszają problemy z wątrobami kur – ma to prawdopodobnie związek z mytotoksynami i innego rodzaju związkami”. 

Nawiązując do terminu „zboża technicznego”, przewodniczący zaproponował aby wprowadzić termin „jajka technicznego” i „kurczaka technicznego” – taniego, ale poza wszelkimi normami jakościowymi.

Zapis jest dostępny pod adresem: https://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/dramatyczny-apel-przedsiebiorcy-import-z-ukrainy-rozklada-cala-branze,222701.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Back to top button