MAKROEKONOMIA

Komisarz Janusz Wojciechowski zapowiada pomoc dla rolników

Po wielu tygodniach, a właściwie miesiącach zgłaszania nieprawidłowości w niekontrolowanym imporcie żywności z Ukrainy i negatywnym wpływie na sytuację naszych producentów, komisarz Janusz Wojciechowski zapowiada uruchomienie wsparcia dla rolników szczególnie dotkniętych skutkami tych działań w państwach graniczących z Ukrainą.

„W poniedziałek 20 marca oficjalnie przedstawię w Brukseli ważną i dobrą informację dla rolników dotkniętych trudnościami w sprzedaży ziarna, spowodowanymi rosyjską agresją na Ukrainę. Będzie realna pomoc” – napisał na Twitterze Wojciechowski, komisarz ds. rolnictwa Unii Europejskiej.

Nie jest wykluczone, że konkrety to efekt ostatnich wydarzeń, gdy na targach w Kielcach minister rolnictwa został wygwizdany i uciekał przed rozwścieczonymi rolnikami, a w Bułgarii odbyły się protesty przeciwko importowi z Ukrainy słonecznika i pszenicy. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda w Rumunii.

Co ciekawe, pomimo jasno przedstawionych postulatów, Komisja Europejska w lutym tego roku zapowiedziała utrzymanie zniesienia ceł i kontyngentów na produkty z Ukrainy na kolejny rok.

Więcej na https://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/zboza/wojciechowski-zapowiada-realna-pomoc-i-pisze-ze-relacje-handlowe-z-ukraina-maja-tez-swoje-ofiary-czyli-rolnikow,129586.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button