w

Rolnicy i producenci żywności alarmują w liście do premiera – polska produkcja żywności jest w coraz gorszej kondycji

Grupa rolników i producentów żywności zwróciła się w liście otwartym do premiera Mateusza Morawieckiego z apelem o pilne zajęcie się problemami, z którymi obecnie musi się zmierzyć ta branża.

„Panie Premierze, od 10 lat nieustannie upada polska produkcja trzody chlewnej (dziennie likwidowanych jest kilkanaście stad hodowlanych), polscy hodowcy drobiu, stają się bezradni wobec zalewu taniego surowca pochodzącego z Ukrainy. Polski rynek zalewany jest przez tanie zboże z zagranicy, a producenci i przetwórcy mleka mierzą się niezmiennie wysokimi kosztami produkcji przy ciągle spadającej cenie skupu. Podobne procesy zachodzą w sektorach produkcji i hodowli pozostałych płodów rolnych. Zwracamy uwagę Pana Premiera na to, że stopniowy upadek produkcji rolnej, nie stanie się problemem jedynie dla branży rolno-spożywczej tj. hodowców i przetwórców, ale dla całej polskiej gospodarki oraz każdego z nas, ponieważ wszyscy jesteśmy konsumentami – napisano w liście organizacji i zrzeszeń sektora spożywczego.

Autorzy listu zwracają uwagę na brak racjonalnej polityki ze strony właściwych ministerstw odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego Polski i Polaków.

Więcej: https://www.cenyrolnicze.pl/podrecznik-rolnika/z-gospodarstwa/30458-upada-potega-polskiego-rolnictwa-gdzie-nie-spojrzec-to-kryzys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Akcja drobiarzy przeciwko zauważona przez branżę medialną

Holendrzy przygotowują się do szczepienia drobiu przeciwko grypie ptaków