w , ,

Brazylia zwiększa eksport drobiu

Według danych Brazylijskiego Stowarzyszenia Białka Zwierzęcego (ABPA) w lutym z tego kraju wyeksportowano 379,2 tysiąca ton mięsa drobiowego pod różną postacią. Oznacza to wzrost o 1,3 procenta w analogicznym okresie roku ubiegłego. W ciągu tego roku sprzedaż mięsa drobiowego wyniosła 800,1 tys. ton, czyli o 10,6 procent więcej niż suma osiągnięta w pierwszych dwóch miesiącach 2022 r., kiedy wyniosła 723,7 tys. ton. Wynik na przychodach ze sprzedaży brazylijskiego mięsa drobiowego sięgnął 1,593 mld USD w pierwszych dwóch miesiącach tego roku, przewyższając o 24,5% sumę odnotowaną w 2022 r., na poziomie 1,280 mld USD.

Jak zaznacza ABPA, największymi importerami mięsa drobiowego z Brazylii są Chiny, Arabia Saudyjska, Emiraty Arabskie i RPA.  W pierwszych dwóch miesiącach 2023 roku Unia Europejska zaimportowała 40,1 tys. ton ( wzrost o 15,8%).

„Międzynarodowy popyt na produkty brazylijskie stale rośnie, a sporadyczne zmiany są równoważone zwiększonymi zakupami z innych krajów importujących. W tym roku widzieliśmy, jak tradycyjne rynki, takie jak Chiny i Unia Europejska, odzyskały pozycję lidera w wynikach wysyłek mięsa drobiowego z Brazylii, co wskazuje na trend w zachowaniach zakupowych, który powinien utrzymać się przez cały 2023 rok” – mówi prezes ABPA Ricardo Santin.

Źródło: https://www.canalrural.com.br/noticias/pecuaria/aves/frango-exportacoes-de-carne-do-brasil-crescem-106-no-primeiro-bimestre/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Raport PKO BP na temat kondycji branży drobiarskiej w Polsce

Władze Wielkiej Brytanii rozważają wprowadzenie szczepień na grypę ptaków