w , ,

Światowy problem z ptasią grypą

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o ognisku ptasiej grypy, jakie odkryto pod Namysłowem. Tymczasem strefaagro.pl zajęła się analizą, jaki ta choroba wyrządziła w kilku państwach świata.

Powołując się na raport Krajowej Izby Drobiu i Producentów Pasz autorzy tekstu wskazują, że prognozy analityków  wieszczące rychłe zakończenie epidemii ptasiej grypy w Stanach Zjednoczonych okazały się jedynie pobożnym życzeniem, a od początku tego roku z powodu zakażenia wirusem HPAI zlikwidowano 50,5 mln sztuk drobiu. Niestety, nic nie wskazuje, by był to koniec zakażeń tą chorobą w USA.

Zdecydowanie mniej, bo 3,7 mln ptaków zlikwidowano z powodu HPAI u sąsiada USA, czyli w Kanadzie. Jak zaznaczono w raporcie, ta liczba nie miała większego wpływu na sytuację branży na północ od granicy ze Stanami Zjednoczonymi.

Problem z wirusem mają także Japończycy, gdzie HPAI znaleziono u drobiu w 18 ogniskach choroby. Z tego powodu, w tym roku zlikwidowano niemal 2,9 mln ptaków.

Oprac. Red.

Więcej: https://strefaagro.pl/grypa-ptakow-znow-w-polsce-grozny-wirus-uderza-w-ferme-w-opolskim-z-ponad-219-tys-kur-niosek-problemy-w-usa-i-japonii/ar/c8-17115305

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Robaki u drobiu – problem wolnych wybiegów i nie tylko

Eksperci debatowali o dobrostanie zwierząt w UE