w , , ,

Rośnie popularność substytutów mięsa w handlu

W ramach XV Forum Rynku Spożywczego i Handlu odbyła się debata pt. “Rynek żywności roślinnej – perspektywiczna nisza rozpycha się w mainstreamie”. Jak zauważa portalspożywczy.pl, jej uczestnicy wskazują na rosnącą rolę tego rodzaju żywości w handlu i zmianę postaw konsumenckich.

Podczas debaty, której uczestnikami byli m.in. przedstawiciele sieci handlowych, mięso raczej nie zniknie całkowicie z półek sklepowych, jednak nie można bagatelizować roli jego roślinnych zmienników. Co prawda, jak przyznał jeden z uczestników debaty, po chwilowym skoku popularności żywności wege, obecnie jej sprzedaż ustabilizowała się na pewnym poziomie, jednak w przypadku zagwarantowania odpowiednich standardów smakowych, odżywczych i cenowych, nadal jest dla niej miejsce na ekspansję rynkową.

Odnotowano także zmiany w postawach klientów, którzy coraz częściej sięgają po produkty pochodzenia roślinnego. Jednak w ocenie uczestników spotkania, artykuły wege powinny być bardziej eksponowane w sklepach, a zamienniki mięsa znaleźć się na tych samych półkach co ich naturalni konkurenci.

Oprac. Red.

Więcej: https://www.portalspozywczy.pl/zywnosc-roslinna/wiadomosci/zywnosc-roslinna-walczy-o-rownouprawnienie-quot-to-juz-trend-a-nie-moda-quot,216417.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz ostrzega: jest coraz mniej niosek, będą kłopoty z jajami.

Informacja o wyniku postępowania “Drób jedz by szybciej biec III”