MAKROEKONOMIA

Kanadyjski rząd dofinansuje produkcję drobiu i jaj

Kanadyjska federalna minister rolnictwa Marie-Claude Bibeau poinformowała o przeznaczeniu  1,7 miliarda dolarów na rzecz producentów i przetwórców nabiału, drobiu i jaj. Producenci mleka otrzymają 1,2 miliarda dolarów w ciągu sześciu lat w ramach Dairy Direct Payment.  Z tej kwoty kanadyjscy producenci drobiu i jaj mogą spodziewać się 112 milionów dolarów w ramach programu inwestycji w gospodarstwie  na wsparcie ulepszeń w swoich gospodarstwach rolnych.

Do tych informacji odniósł się w specjalnym oświadczeniu Darren Ference, przewodniczący Turkey Farmers of Canada, który napisał:  „inwestycje te pozwolą hodowcom indyków na wzmocnienie zrównoważonego rozwoju w gospodarstwach, poprawę i modernizację ich działalności oraz pomogą im w dalszym dostarczaniu Kanadyjczykom indyka, który jest bezpieczny i produkowany w wydajny i odpowiedzialny sposób. Dziękujemy rządowi za kontynuację swoje zaangażowanie”.

Kolejne 105 milionów dolarów zostanie przeznaczone na Fundusz Inwestycyjny Zarządzania Zaopatrzeniem w Przetwórstwo, aby wesprzeć inwestycje w zakłady przetwórstwa mleczarskiego, drobiarskiego i jaj, aby zwiększyć ich produktywność lub wydajność dzięki nowemu sprzętowi i technologiom automatyzacji.

„Środki przedstawione w dzisiejszym ogłoszeniu zapewniają narzędzie do radzenia sobie z wpływem CUSMA na nasz sektor i przynoszą korzyści wszystkim Kanadyjczykom, ponieważ hodowcy jaj nadal korzystają z ekologicznych technologii, ulepszają działalność swoich gospodarstw i rozwijają swój sektor. Ponad 1200 kanadyjskich hodowców jaj jest zaangażowanych w utrzymanie naszego silnego, krajowego systemu żywnościowego – dziś iw przyszłości” – podkreślił Roger Pelissero, przewodniczący Egg Farmers of Canada.

źródło: https://canadiangrocer.com/feds-commit-17-billion-dairy-poultry-and-egg-industries

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Back to top button