GRYPA PTAKÓW

Grypa ptaków u pracowników farby w centralnej Hiszpanii

Agencja Reuters poinformowała o potwierdzonych  przypadkach stwierdzenia wirusa ptasiej grypy u dwóch pracowników farmy, na której doszło do zakażenia wirusem HPAI. Zakażeni to mężczyźni w wieku 27 i 19 lat. Zakażenie miało bezobjawowy przebieg.

To pierwszy przypadek kiedy wirus grypy ptaków został stwierdzony u ludzi w Hiszpanii oraz drugi taki przypadek na terenie Europy.

Jak zaznacza portal kalendarzrolnikow.pl, „Światowa Organizacja Zdrowia podkreśla, że w przypadku który miał miejsce w Hiszpanii nie ma jakichkolwiek dowodów na to, że wirus grypy ptaków może przenosić się z człowieka na człowieka. Cały czas jest więc aktualne przekonanie, że do zarażenia człowieka może dochodzić bardzo rzadko, i jedynie przez kontakt z ptactwem”.

Według statystyk  WHO od początku 2003 roku do 21 października 2022 roku, na całym świecie, zanotowano 868 przypadków grypy ptaków u ludzi. Z tej grupy zakażonych zmarło 456 osób. HPAI u ludzi ma różny przebieg. Od bezobjawowego po bardzo ciężki, prowadzący do nagłej śmierci.

więcej: https://www.kalendarzrolnikow.pl/13415/w-hiszpanii-grypa-ptakow-potwierdzona-u-ludzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Back to top button