ANALIZA CENCENY DROBIU I JAJ

Ceny drobiu w październiku

Jak informuje na swojej stronie KOWR, w pierwszym tygodniu października 2022 r. kurczęta brojlery skupowano przeciętnie po 6,13 zł/kg, o 4gr/kg taniejniż w poprzednim tygodniu, ale jednocześnie o 4 gr/kg drożej niż przed miesiącem. Za indyki dostawcy uzyskiwali przeciętnie 8,76 zł/kg, o 0,5% więcej niż tydzień wcześniej oraz o 3% więcej niż przed miesiącem. W odniesieniu do notowań sprzed roku kurczęta brojlery podrożały o 54,5%, a indyki – o 77,5%.

Ceny zbytu mięsa drobiowego

Cena sprzedaży tuszek kurcząt patroszonych w zakładach drobiarskich ukształtowała się na poziomie 8,38 zł/kg, o 7% niższym niż w poprzednim tygodniu oraz o 8,5% niższym niż przed miesiącem. Tuszki indyków zbywano po 14,72 zł/kg, o 5% taniej niż tydzień wcześniej, ale o 8 gr/kg drożej niż przed miesiącem. Tuszki kurcząt były droższe niż przed rokiem o 48%, a tuszki indyków – o 34%. 

Tymczasem portal agrofakt informuje o zróżnicowanych prognozach cen drobiu w 2022 roku. Według jednych ekspertów, ceny drobiu będą spadać, według innych – wprost przeciwnie. Całość można przeczytać tutaj: https://www.agrofakt.pl/prognozy-cen-drobiu-wkrotce-spadek-cen/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Back to top button