RYNEK KONSUMENTA

Filet z kurczaka droższy od schabu

„Tego jeszcze chyba nie było – filety drobiowe już są droższe od schabu. Jajka mogą kosztować przed świętami po 2 zł za sztukę, a warzywa stają się droższe od egzotycznych owoców” informuje w swoim najnowszym wydaniu portal Opolska360.pl.

W tekście dziennikarz portalu ostrzega przed problemami, jakie niosą ze sobą problemy w dostępie do tanich źródeł energii dla producentów drobiu i jaj. Jak informuje, Krajowa Federacja Producentów Drobiu i Jaj od początku roku domaga się od rządu, aby wpisać branżę na listę strategicznych odbiorców.  Przytacza przy tym wypowiedź Pawła Podstawki, prezesa KFPDiJ

To pozwoliłoby normalnie gospodarować. Ale oprócz obietnic, niczego się nie doczekaliśmy. Nie chcemy niczego za darmo, tylko gwarancji, że będziemy mieli dostęp do surowców. Nie jesteśmy w stanie normalnie gospodarować, bo hodowca wstawi drób, a potem się okaże, że zabraknie np. oleju opałowego i zostanie z problemem” – wyjaśnia Podstawka.

Portal donosi, że w opolskich sklepach można już odnotować wyraźny wzrost mięsa drobiowego. „Obecnie kilogram schabu kosztuje 19-23 zł, a kilogram piersi z kurczaka 27 złotych” – czytamy.

 Oprac. Red.

https://opolska360.pl/ceny-drobiu-wyzsze-od-wieprzowiny-jaja-moga-kosztowac-po-2-zl-za-sztuke/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button