PROJEKTY PROMOCYJNE

Bitwa na drobiowe smaki

„Bitwa na drobiowe smaki”

Krajowa Federacja Hodowców Drobiu i Producentów Jaj nie ustaje w staraniach o utrzymanie wysokiego poziomu konsumpcji drobiu w Polsce. Korzystając ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego, w ramach projektu „Zwalczanie mitów na temat szkodliwych właściwości mięsa drobiowego wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych” przeprowadziła ogólnopolski konkurs kulinarny pod nazwą „Bitwa na drobiowe smaki”. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W pierwszej edycji „Bitwy na drobiowe smaki” brało udział kilkuset młodych adeptów sztuki kulinarnej z całej Polski.  Na konkursowych talerzach królowały dania z kurczaka, który był głównym bohaterem kulinarnego przedsięwzięcia. Uczniowie biorący udział w konkursie prześcigali się w kreowaniu niezwykłych dań, które zdaniem jurorów zasługiwały na to, by znaleźć się w menu profesjonalnych restauracji. Zwieńczeniem regionalnych eliminacji, przeprowadzanych w kilkunastu miastach naszego kraju, był Wielki Ogólnopolski Finał, który odbył się w prestiżowym miejscu spotkań kucharzy z całej Europy – Instytucie Kulinarnym Transgourmet, gdzie na co dzień trenuje Kadra Narodowa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni.

Jury składające się ze znanych i profesjonalnych kucharzy, min. Łukasza Konika, Roberta Sowy i Marcina Sobola – Prezesa Stowarzyszenia Kucharzy Euro – Toques Polska, stanęło przed trudnym zadaniem wyboru najlepszej drużyny – musieli spróbować około 40 konkursowych dań. Tytuł Mistrzów Drobiowego Smaku otrzymali uczniowie z Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 2 im. prof. Odona Bujwida w Krakowie – Marcel Suder i Szymon Burzyński

Uczestnikom finału „Bitwy na Drobiowe Smaki” towarzyszyły kamery, które rejestrowały ich starania. Materiał filmowy, gościł na antenie telewizji ogólnopolskiej. Można go również zobaczyć w serwisie YouTube

Krajowa Federacja Hodowców Drobiu i Producentów Jaj składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom „Bitwy na drobiowe smaki”, ich opiekunom oraz Dyrekcjom szkół, biorącym udział w konkursie i liczy na ponowne spotkanie w kolejnej edycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button