AKTUALNOŚCI

Europejski Kongres Gospodarczy 13-15 maja 2013 r.

V Europejski Kongres Gospodarczy 13-15 maja 2013 r. Katowice

Europejski Kongres Gospodarczy 2013 (European Economic Congress – EEC) – największa impreza biznesowa Europy Centralnej – w swojej piątej odsłonie odbędzie się w dniach 13-15 maja 2013 r. w Katowicach.

Europejski Kongres Gospodarczy to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem najważniejszych osobistości świata polityki, biznesu, nauki oraz ekonomii. W 100 sesjach tematycznych, debatach i imprezach towarzyszących EEC udział bierze około 6000 gości z Polski i z zagranicy. Organizatorem EEC, od pierwszej edycji w 2009 roku, jest Grupa PTWP SA.

Znane są już główne założenia majowego Kongresu i ramy programowe, w których zamknie się trzydniowa debata o Europie i jej gospodarce. Wzrost gospodarczy i konkurencyjność, miejsce Europy we współczesnym świecie, rola i aspiracje Europy Centralnej, polityka energetyczna Unii Europejskiej – to główne kierunki kongresowej dyskusji.

Wśród wydarzeń specjalnych zwracają uwagę międzynarodowe fora współpracy gospodarczej: Europa-Chiny oraz Afryka-Europa Centralna. Kongres poprzedzą i przygotują polityczno-gospodarcze spotkania w stolicach krajów Grupy Wyszehradzkiej.

– W maju, w trakcie V Europejskiego Kongresu Gospodarczego, będziemy rozmawiali o wizji nowej Europy. To wymaga głębokiej dyskusji, zaangażowania obywateli – Europejczyków. Mówię często, także będąc w Austrii, w Niemczech, we Francji czy we Włoszech, o europejskiej przestrzeni obywatelskiej, o przestrzeni obywatelskiej debaty nad przyszłością Unii Europejskiej. Taką debatę chcemy prowadzić w czasie Kongresu – deklaruje prof. Jerzy Buzek, honorowy przewodniczący Rady Patronackiej EEC. – Chcemy rozmawiać o tym, jak ułożyć sobie wzajemne relacje na naszym kontynencie, by dobrze nim zarządzać. Tak, by był możliwie jak najsilniejszy w starciu z wielkimi potęgami politycznymi świata. To jest nasze dzisiejsze wyzwanie – dodaje.

– Go global! Musimy myśleć globalnie. Dlatego m.in. ocenimy relacje Unii Europejskiej z najbardziej dynamicznymi gospodarkami świata, zastanowimy się nad strategią “nowego otwarcia” oraz warunkami do spełnienia dla ekspansji Europy – wylicza Wojciech Kuśpik, inicjator EEC, Prezes Grupy PTWP SA.

Poza wiodącymi nurtami tematycznymi związanymi z wzrostem gospodarczym, przyszłością strefy euro, globalizacją, polityką energetyczno-klimatyczną czy rolą Europy Centralnej wstępny zakres tematyczny V Europejskiego Kongresu Gospodarczego zawiera także najistotniejsze kwestie dla przyszłości takich dziedzin gospodarki i życia publicznego jak: energetyka, finanse, górnictwo, samorządy i polityka regionalna, infrastruktura, transport, budownictwo i nieruchomości, motoryzacja, innowacje.

Pełny zakres tematyczny na www.eecpoland.eu

Zachęcamy, by już teraz zgłosić chęć udziału w V Europejskim Kongresie Gospodarczym, wypełniając formularz rejestracyjny.

Do osób, które zadeklarują wolę uczestniczenia w Kongresie, będziemy na bieżąco przesyłali informacje dotyczące przygotowań.

Udział w Kongresie jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

Organizator zastrzega sobie możliwość odmowy przyjęcia zgłoszenia (w takim przypadku wysłana zostanie do Państwa informacja e-mailem). W pierwszej kolejności przyjmujemy zgłoszenia osób, które dostaną (tradycyjną pocztą) drukowane zaproszenie na Europejski Kongres Gospodarczy. Zaproszenia będą wysyłane na ok. miesiąc przed wydarzeniem.

Tylko potwierdzone przez organizatora przyjęcie zgłoszenia umożliwia wejście na Kongres. Szczegółowe informacje: 32/ 209 13 03 (pod tym numerem nie jest prowadzona rejestracja).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Back to top button