ORGANIZACJE DROBIARSKIEAKTUALNOŚCI

Jest polska wersja znanego portalu

 

European Livestock Voice powstała we wrześniu 2019 roku i zrzesza obecnie 26 europejskich inicjatyw i organizacji, współpracujących w celu przywrócenia równowagi w debacie o hodowli zwierząt. Publikowane treści oparte są na rzetelnych danych naukowych oraz doświadczeniach praktyków z branży. ELV walczy z fake-newsami, półprawdami i mitami coraz częściej dotykającymi producentów mleka i mięsa, związanymi m.in. z emisjami GHG, śladem wodnym czy dobrostanem zwierząt. ELV walczy z fake-newsami, półprawdami i mitami coraz częściej dotykającymi producentów mleka i mięsa, związanymi m.in. z emisjami GHG, śladem wodnym czy dobrostanem zwierząt.

W październiku 2024 r. do Platformy dołączyła Polska. Organizacją wprowadzającą European Livestock Voice na nasz rynek jest Polska Platforma Zrównoważonej Wołowiny (PPZW).  

– Platforma koordynuje działania na rzecz zrównoważonej produkcji, czyli takiej, która minimalizuje negatywny wpływ na środowisko, efektywnie wykorzystuje zasoby naturalne, wspiera dobrostan zwierząt i, co najważniejsze, zapewnia opłacalność rolnikom oraz dostępność cenową konsumentom. Te działania w pełni wpisują się w cele European Livestock Voice – mówi Jacek Zarzecki, przedstawiciel PPZW. 

– Celem autorów treści prezentowanych na platformie jest podkreślenie kluczowej roli sektora hodowlanego w dostarczaniu zdrowej, wysokiej jakości żywności, wspieraniu lokalnych gospodarek, rozwoju obszarów wiejskich oraz promowaniu zrównoważonych praktyk hodowlanych – podkreśla Jerzy Wierzbicki, prezes Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego i jeden ze współzałożycieli Polskiej Platformy Zrównoważonej Wołowiny. 

– Obecna sytuacja wymaga od nas szczególnej dbałości o bezpieczeństwo żywnościowe kraju. Dezinformacja i jej konsekwencje mogą podważyć zaufanie do polskich produktów spożywczych, co w dłuższej perspektywie może mieć negatywny wpływ na gospodarkę oraz dalszy rozwój sektora rolno-spożywczego – podkreśla Dariusz Goszczyński, Prezes Krajowej Rady Drobiarstwa – Izby Gospodarczej.  

– Bardzo cieszymy się, że teraz głos unijnych hodowców będzie także słyszalny w Polsce. Sektor hodowlany znajduje się dziś w centrum debat publicznych w Europie i poza nią. Wraz z nimi pojawia się wiele mitów i stereotypów. Naszym celem jest pokazanie czasami złożonej rzeczywistości opartej na naukowych faktach – mówi Andrea Bertaglio, przedstawiciel European Livestock Voice. 

Hodowcy serdecznie zapraszają do śledzenia strony www.meatthefacts.pl oraz platformie X: https://x.com/GlosHodowcow. 

na podst. inf. prasowej: Polski Głos Hodowców European Livestock Voice


 

Czy podobał Ci się nasz artykuł? Jeśli tak, zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera.

Jeżeli masz jakieś pytania, to zachęcamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy

Więcej o nas dowiesz się tutaj Krajowa Federacja Hodowców Drobiu i Producentów Jaj

Zdjęcia i ilustracje na licencji Freepik oraz źródeł autora artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button