AKTUALNOŚCIMAKROEKONOMIA

Powódź w Brazylii wywołała duże straty w hodowlach drobiu

 

Już ponad milion ptaków zginęło w wyniku powodzi, jaka nawiedziła stan Rio Grande do Sul w Brazylii. Straty z tego powodu oszacowano na 35 mln euro – informują media.

Według wstępnych obliczeń, w wyniku powodzi zginęło 552 tysięcy dorosłych ptaków, w tym 279 tysięcy brojlerów i 150 tysięcy kur niosek.  Hodowcy stracili 1,04 miliona piskląt brojlerów i 981 tysięcy zapłodnionych jaj.

Przeprowadzona  w maju wizja lokalna  ujawniła uszkodzenia lub straty w 20 kurnikach, a także w elementach wyposażenia, karmnikach, poidłach i gniazdach. Powodzie dotknęły także zakłady paszowe i przetwórstwo spożywcze.   Cztery ubojnie wstrzymały swoją działalność z  powodu uszkodzenia sprzętu, silników, sieci elektrycznej, rur, generatorów i zbiorników na wodę.

To już trzecia powódź w tej prowincji w ciągu niespełna roku. Zniszczenia dotknęły także infrastrukturę handlową, będącą częścią rynku dla producentów drobiu. Dlatego odbudowa zniszczonego przez żywioł majątku i ferm prawdopodobnie przedłuży się.  Lokalni hodowcy mają nadzieję na otrzymanie wsparcia ze strony państwa.

Źródło: https://www-poultryworld-net.translate.goog/the-industrymarkets/market-trends-analysis-the-industrymarkets-2/brazilian-poultry-sector-loses-millions-following-climate-catastrophe/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=wapp


 

Czy podobał Ci się nasz artykuł? Jeśli tak, zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera.

Jeżeli masz jakieś pytania, to zachęcamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy

Więcej o nas dowiesz się tutaj Krajowa Federacja Hodowców Drobiu i Producentów Jaj

Zdjęcia i ilustracje na licencji Freepik oraz źródeł autora artykułu.


„FUNDUSZEPROMOCJI”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Back to top button