GRYPA PTAKÓWAKTUALNOŚCI

Grypa ptaków „zamknęła” zakład w USA

Największy producent świeżych jaj w USA poinformował, że po wykryciu wirusa grypy ptaków u kurczaków podjęto decyzję o zamknięciu zakładu w Teksasie.

Sprawa dotyczy firmy Cal-Maine Foods. W należącym do koncernu obiekcie w Parmar wykryto wirusa grypy ptaków. W efekcie konieczne było wybicie 1,6 mln niosek i 337 tysięcy młodych kur.

Firma stwierdziła, że ​​nie ma ryzyka przeniesienia wirusa ptasiej grypy na  jajach znajdującymi się obecnie na rynku i żadnej partii  nie wycofano z rynku. Jednocześnie przedstawiciele firmy, powołując się na oficjalne dane Departamentu Rolnictwa USA, zapewniają, że dostarczane przez nią jaja nie stwarzają żadnego niebezpieczeństwa dla obiorców, a ryzyko przeniesienia wirusa grypy ptaków na człowieka jest minimalne.

W zeszłym tygodniu zgłoszono, że krowy mleczne w Teksasie i Kansas zostały zakażone ptasią grypą, a federalni urzędnicy ds. rolnictwa potwierdzili później infekcję w stadzie mlecznym w stanie Michigan, do którego trafiły krowy z Teksasu. Według doniesień medialnych, osoba zakażona wirusem przechodzi chorobę łagodnie, a ryzyko przeniesienia wirusa z człowieka na człowieka jest niemal niemożliwe.

Więcej: https://furora.tv/ptasia-grypa-wykryta-u-najwiekszego-producenta-swiezych-jaj-w-usa-produkcja-wstrzymana-nbc-5-dallas-fort-worth/


 

Czy podobał Ci się nasz artykuł? Jeśli tak, zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera.

Jeżeli masz jakieś pytania, to zachęcamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy

Więcej o nas dowiesz się tutaj Krajowa Federacja Hodowców Drobiu i Producentów Jaj

Zdjęcia i ilustracje na licencji Freepik oraz źródeł autora artykułu.


„FUNDUSZEPROMOCJI”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Back to top button