AKTUALNOŚCIMAKROEKONOMIA

Abi Dhabi ADQ może przejąć Cedrob

Taką informację podała agencja Bloomberg powołując się na wtajemniczone osoby z branży. Potencjalnym kupcem polskiego Cedrobu może być fundusz ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, który przejmując dużą firmę w Europie chce w ten sposób zapewnić podniesienie bezpieczeństwa żywnościowego państw w krajach Zatoki Perskiej.  Według informacji Bloomberga, oferta może być złożona już w tym miesiącu.

Fundusz utworzono w 2018 roku pod nazwą ADDH, jednak już w 2020 roku stał się on inwestorem globalnym, a według ‘Financial Times’ w 2023 r. znajdował się w pierwszej dziesiątce funduszy państwowych na świecie pod względem wolumenu inwestycji. W 2022 roku fundusz zarządzał aktywami o łącznej wartości 157 mld dolarów.

Głównym celem działania funduszu jest dywersyfikacja źródeł dochodu Zjednoczonych Emiratów Arabskich – tak, aby nie były one powiązane jedynie ze sprzedażą ropy naftowej.

 

Źródło: https://www.portalspozywczy.pl/mieso/artykuly/arabski-fundusz-przejmie-polskiego-giganta-drobiarskiego,251623.html


 

Czy podobał Ci się nasz artykuł? Jeśli tak, zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera.

Jeżeli masz jakieś pytania, to zachęcamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy

Więcej o nas dowiesz się tutaj Krajowa Federacja Hodowców Drobiu i Producentów Jaj

Zdjęcia i ilustracje na licencji Freepik oraz źródeł autora artykułu.


„FUNDUSZEPROMOCJI”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Back to top button