AKTUALNOŚCIMAKROEKONOMIA

Premier Tusk o handlu z Ukrainą

Premier Donald Tusk odniósł się do kwestii związanych z handlem Polski z Ukrainą oraz ostatnimi kontrowersjami związanymi z negatywnym wpływem niekontrolowanego importu artykułów żywnościowych zza wschodniej granicy na polski sektor produkcji żywności.

Premier przypomniał olbrzymie wydatki, jakie państwo polskie poniosło przy okazji pomocy Ukrainie – zarówno te militarne – jak i związane z kosztami pomocy okazanej uchodźcom wojennym z napadniętego przez Rosję państwa.

„Jeśli dodać do tego straty rolników czy kierowców, to suma pójdzie w dziesiątki miliardów. Sięgam po te wyliczenia, by pokazać, że naprawdę nie jesteśmy w stanie unieść kosztów wolnego handlu z Ukrainą. (…) Chcemy pomagać Ukrainie, jak tylko się da. Ale na ostatnim szczycie Rady Europejskiej przekonywałem, że ideę wolnego handlu z Ukrainą trzeba przemodelować. Myślę, że przekonałem do tego Francję, Włochy, Austrię. Chcę w tej sprawie uczciwego porozumienia z Ukrainą, chcę znaleźć wspólny mianownik dla interesów Ukrainy, Polski i całej UE” – powiedział Tusk.

Źródło: “Polska nie uniesie kosztów”. Tusk o stosunkach z Ukrainą (msn.com)

 


 

Czy podobał Ci się nasz artykuł? Jeśli tak, zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera.

Jeżeli masz jakieś pytania, to zachęcamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy

Więcej o nas dowiesz się tutaj Krajowa Federacja Hodowców Drobiu i Producentów Jaj

Zdjęcia i ilustracje na licencji Freepik oraz źródeł autora artykułu.


„FUNDUSZEPROMOCJI”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Back to top button