AKTUALNOŚCIRYNEK KONSUMENTA

Holendrzy jedzą mniej mięsa; bo muszą?

Holenderskie Centralne Biuro Statystyczne podało wyniki badań na temat ograniczeń lub wyeliminowania z codziennej diety mięsa przez mieszkańców tego kraju.  Jak się okazuje, aż 5 procent ankietowanych stwierdziło, że zrezygnuje z konsumpcji mięsa ze swojego głównego posiłku, ze względu na dramatycznie rosnące ceny białka zwierzęcego.

Dla porównania, w  2020 r. odsetek osób, które obniżyły konsumpcję mięsa, wyniósł zaledwie 2 procent. Wpływ inflacji jest większy w przypadku konsumpcji kurczaków i wołowiny niż wieprzowiny.

Badanie zdrowia CBS/Lifestyle Monitor 2023, opracowane we współpracy z RIVM i Centrum Żywienia, również pokazuje, że liczba osób jedzących mięso i liczba osób całkowicie unikających mięsa prawie się nie zmieniła od 2020 r.  W tej drugiej grupie  zwykle są  młode kobiety z wysokim poziomem wykształcenia.

Jeżeli chodzi o skład grupy odmawiającej sobie całkowicie mięsa, to 5 procent wszystkich Holendrów w 2023 roku w ogóle nie będzie jeść mięsa: 2% nie je mięsa, ale je ryby (pescatarian), 2% nie je mięsa ani ryb (wegetarianie), a 0,5% je produkty całkowicie roślinne (weganie) ).

Zdecydowana większość Holendrów je mięso, ale nie codziennie: 22% Holendrów je mięso, ale co najmniej trzy dni w tygodniu główny posiłek bez mięsa i ryb (flexitarianie). 43% zjada wegetariański posiłek główny jeden lub dwa dni w tygodniu. Spośród siedmiu głównych posiłków w tygodniu Holendrzy wskazują, że średnio 1,8 to posiłki wegetariańskie. Mięso spożywane jest średnio w 4,4 głównych posiłkach, a ryby w 0,8. Oznacza to, że 25% wszystkich głównych posiłków spożywanych w 2023 roku było wegetariańskich, 63% zawierało mięso.

Więcej: https://eurocarnecom./noticias/codigo/61724/kw/Cada+d%C3%ADa+m%C3%A1s+consumidores+holandeses+dejan+de+comer+carne%0Apor+el+precio?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=wapp
Czy podobał Ci się nasz artykuł? Jeśli tak, zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera.
Jeżeli masz jakieś pytania, to zachęcamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy
Więcej o nas dowiesz się tutaj Krajowa Federacja Hodowców Drobiu i Producentów Jaj
Zdjęcia i ilustracje na licencji https://www.freepik.com/ oraz źródeł autora artykułu.

„FUNDUSZEPROMOCJI”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Back to top button