AKTUALNOŚCIMAKROEKONOMIA

Brazylia gotowa do podpisania umowy z UE

Jak informuje agencja Reuters, prezydent Brazylii Luiz Inacio Lula da Silva, który spotkał się w środę w Brasilii z premierem Hiszpanii Pedro Sanchezem, powiedział, że jest gotowy podpisać porozumienie między południowoamerykańskim blokiem handlowym Mercosur a Unią Europejską pomimo rosnącego sprzeciwu ze strony Francji.  Premier Hiszpanii Pedro Sanchez wyraził nadzieję, że porozumienie zostanie wkrótce sfinalizowane.

„Dzisiaj jesteśmy gotowi podpisać umowę z Mercosurem, ale Francja ma pewne problemy ze swoimi rolnikami” – stwierdził Lula, dodając, że oba bloki potrzebują porozumienia i sprzeciw Francji nie powinien uniemożliwiać dalszych postępów.

Francja ma poważne zastrzeżenia co do umowy UE–Mercosur. Przedstawiciele tego kraju  twierdzą, że ​​jej rolnicy sprzeciwiają się perspektywie zezwolenia na import produktów rolnych, zwłaszcza wołowiny, które nie spełniają rygorystycznych norm UE.

Źródło: https://www-thepoultrysite-com.translate.goog/news/2024/03/brazils-lula-ready-to-sign-eu-mercosur-deal?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=wapp
Czy podobał Ci się nasz artykuł? Jeśli tak, zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera.
Jeżeli masz jakieś pytania, to zachęcamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy
Więcej o nas dowiesz się tutaj Krajowa Federacja Hodowców Drobiu i Producentów Jaj
Zdjęcia i ilustracje na licencji https://www.freepik.com/ oraz źródeł autora artykułu.

„FUNDUSZEPROMOCJI”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Back to top button