AKTUALNOŚCIANALIZA CEN

Zboże nadal rekordowo tanie

Według portalu CenyRolnicze, który powołuje się na Izbę Zbożowo-Paszową, zarówno w skali globalnej, jak i na naszym krajowym rynku utrzymują się bardzo niskie ceny zbóż. Magazyny są pełne, a przetwórnie bazują w produkcji na posiadanych zapasach.  Niskie ceny skupu sprawiają, że rolnicy wstrzymują się ze sprzedażą posiadanego surowca. Być może zbliżające się prace polowe i związane z tym koszty zmuszą część z nich do pozbycia się zapasów, jednak według ekspertów nie mają szans na sprzedaż zbiorów po wyższych niż obecnie cenach.  Według cen na 1 marca za tonę pszenicy konsumpcyjnej płacono 700-800 złotych, za pszenicę paszową od 620 do 700 złotych, za żyto paszowe od 470-do 530, kukurydze od 600 do 690, a za rzepak od 1720 do 1820 złotych.

W porównaniu do cen z połowy tygodnia, ceny pszenicy konsumpcyjnej i paszowej oferowane przez eksporterów z dostawą do portów w marcu/kwietniu br. spadły o 25 PLN/t, podczas gdy ceny żyta paszowego i pszenżyta także spadły o 25 PLN/t, jęczmienia o 5 PLN/t, a kukurydzy o 15 PLN/tonę.

Źródło: https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/zboza/34320-ceny-niskie-a-magazyny-pelne-zboza-trudno-oczekiwac-podwyzek
Czy podobał Ci się nasz artykuł? Jeśli tak, zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera.
Jeżeli masz jakieś pytania, to zachęcamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy
Więcej o nas dowiesz się tutaj Krajowa Federacja Hodowców Drobiu i Producentów Jaj
Zdjęcia i ilustracje na licencji https://www.freepik.com/ oraz źródeł autora artykułu.

„FUNDUSZEPROMOCJI”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Back to top button