AKTUALNOŚCIMAKROEKONOMIA

Meksyk chce rozwijać hodowle drobiu

Amerykański departament rolnictwa (USDA) szacuje, że w tym roku w Meksyku zostanie wyprodukowane 4 mln ton drobiu, co oznacza wzrost o 2 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym. Powodem ciągłego wzrostu jest oczywiście koszt produkcji mięsa drobiowego. Ceny pasz utrzymują się na stosunkowo niskim poziomie, a cykl produkcyjny drobiu i jego przystępna cena, sprawiają że drób jest atrakcyjniejszą formą pozyskiwania mięsa niż wieprzowina czy wołowina.  Obecnie Meksyk jest szóstym na świecie producentem mięsa drobiowego, jednak jego produkcja zaspokaja tylko około 80 procent krajowego popytu, chociaż w ostatniej dekadzie wzrost produkcji kurcząt  w tym szacuje się na około 30 procent.

Mięso z kurczaka jest pierwszym wyborem meksykańskiego konsumenta, a prognozy mówią o wzroście jego konsumpcji w tym roku o trzy procent  – do 5 mln ton. Co więcej, mięso drobiowe jest w Meksyku cenione za jego walory odżywcze, łatwość obróbki i wszechstronne zastosowanie. Większość sprzedanego drobiu to mięso z piersi, udek i skrzydełek, a nie wyroby przetworzone, na dodatek drób jest kupowany głównie na lokalnych targowiskach, a nie w sklepach detalicznych. W ocenie ekspertów, do zaspokojenia popytu, do Meksyku w tym roku zostanie sprowadzone około milion ton mięsa drobiowego. W ubiegłym roku to Meksyk, po Japonii, był drugim największym importerem mięsa kurczaka w skali całego świata. Głównymi dostawcami są USA i Brazylia.

źródło: https://eurocarne.com./noticias/codigo/61474/kw/M%C3%A9xico+necesitar%C3%A1+importar+1+mill%C3%B3n+de+t+de+carne+de%0Apollo+en+2024+para+cubrir+la+demanda%0Ainterna?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=wapp
Czy podobał Ci się nasz artykuł? Jeśli tak, zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera.
Jeżeli masz jakieś pytania, to zachęcamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy
Więcej o nas dowiesz się tutaj Krajowa Federacja Hodowców Drobiu i Producentów Jaj
Zdjęcia i ilustracje na licencji https://www.freepik.com/ oraz źródeł autora artykułu.

„FUNDUSZEPROMOCJI”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Back to top button