w

Ukraina zwiększa eksport mięsa

Jak informuje branżowy portal latifundis.com, w 2023 roku eksport mięsa z Ukrainy wzrósł o 10 procent. Co ciekawe, nie dotyczy to jedynie mięsa drobiowego, które wywołuje dużo emocji wśród hodowców drobiu w wielu państwach Unii Europejskiej. Na międzynarodowym kongresie „Opłacalna hodowla trzody chlewnej” w Humaniu pierwszy zastępca ministra polityki rolnej Ukrainy Taras Wysocki powiedział, że w tym roku produkcja wieprzowiny ma wzrosnąć o 4 procent w porównaniu z 2022 rokiem. Rośnie również eksport mięsa i przetworów mięsnych.  Polityk zapewnił, że  ukraińscy producenci mięsa zachowali podstawy rozwoju branży w czasie wojny.

“Ukraina ma wszelkie warunki do efektywnego rozwoju przemysłu mięsnego i realizacji potencjału eksportowego. Przez 9 miesięcy 2023 r. wzrost eksportu mięsa wyniósł ponad 10% w porównaniu z 2022 r.” – powiedział  Wysocki. Według niego w 2024 r. spodziewana jest stabilizacja produkcji drobiu i wieprzowiny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Informacja o wyniku postępowania ofertowego “Badania naukowe mające na celu poprawę jakości mięsa drobiowego w Polsce – badania nad bakteriofagami zwalczającymi Salmonellę”

MHP przed czasem wykupuje swoje obligacje