w , , , , ,

Jest zakaz importu ukraińskiego mięsa drobiowego i świeżych jaj. Nasze interwencje przyniosły efekt

Po serii wystąpień dotyczących niekontrowanego importu mięsa drobiowego i jaj z Ukrainy i dramatycznym wręcz konsekwencjom takiego stanu rzeczy dzisiaj, tj. 15 kwietnia nasze postulaty przyniosły wymierny efekt. Rząd wydał zakaz importu żywności z Ukrainy – w tym mięsa drobiowego i jaj.

“To potwierdzenie sensu i skuteczności wybranych przez Federację metod działania. Do tej pory nikt nie zajmował się problemem naszej branży, choć od wielu miesięcy czekaliśmy na jasną odpowiedź na zgłaszane przez nas alerty. Nawet w naszym środowisku jeszcze kilka tygodni temu były osoby publicznie zgłaszające wątpliwości o skali i szkodliwości importu drobiu i jaj z Ukrainy dla drobiarzy w Polsce. Dzisiaj, między innymi dzięki naszym stanowczym i jednoznacznym wypowiedziom, nikt nie ma już uwag co do oczywistych faktów. To krok w dobrym kierunku, jednak konieczne jest opracowanie stałych mechanizmów, które uchronią nas przed powtórzeniem tego typu patologii w przyszłości” – podkreśla Paweł Podstawka, przewodniczący KFHDiPJ.

Na tweeterze minister Buda poinformował, że w sobotę podpisał rozporządzenie ws. zakazu przywozu z Ukrainy produktów rolnych. Dokument będzie obowiązywał do 30 czerwca, a zakaz dotyczy zakazu m.in. zboża, cukru, jaj, mięsa drobiowego, owoców, warzyw i miodu. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Red.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Przewodniczący KFHDiPJ ekspertem Parlamentarnego Zespołu ds. Zbadania Afery Zbożowo-Drobiowej

Interwencja polskich władz na informacje o niekontrolowanym imporcie żywności z Ukrainy