MAKROEKONOMIA

Brazylia bije rekordy w eksporcie mięsa drobiowego

W marcu brazylijska branża drobiarska odnotowała kilka historycznych rekordów. Pierwszym było przekroczenie pułapu 500 tysięcy ton w eksporcie mięsa drobiowego. Jak informują branżowe media, biorąc pod uwagę całe kurczaki, mięso, produkty uprzemysłowione i mięso solone, to w trzecim miesiącu roku sprzedano 505 tysięcy ton. mięsa drobiowego, bijąc w ten sposób historyczny rekord z 2018 roku (454 790 ton)

Jednocześnie w okresie ostatnich 11 miesięcy średnia cena za tonę tego towaru nosiła 1 916,73 dolara amerykańskiego za tonę, czyli o 3,31 procent więcej niż  w marcu 2022 roku. Eksport w marcu przekroczył wartość 967,766 mln dolarów. Zyski  osiągnięte przez Brazylię z eksportu mięsa drobiowego w ciągu ostatnich 12 miesięcy po raz pierwszy przekroczyły granicę 10 mld USD, zwiększając się o ponad 25% w stosunku do skumulowanych w analogicznym okresie poprzednim.

Źródło: https://www.avisite.com.br/em-marco-exportacao-de-carne-de-frango-superou-pela-primeira-vez-a-marca-das-500-mil-toneladas-mes/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button