w

Lider Agrounii domaga się ograniczeń dla importu żywności z Ukrainy

Michał Kołodziejczak, lider AGROunii  w ostatnich dniach w niezwykle aktywny sposób atakuje polskie władze za brak odpowiedniej reakcji na niekontrolowany import żywności z Ukrainy. W wielu wywiadach podkreśla, że decyzja o zniesieniu ceł i kontyngentów w żaden sposób nie poprawia sytuacji ukraińskich rolników, a jedynie grupki oligarchów i międzynarodowych koncernów prowadzących działalność na Ukrainie.  Zdaniem Kołodziejczaka, po aferze z gigantycznym importem zbóż, którego skutkom jeszcze kilka miesięcy temu polskie władze zaprzeczały, zbliżają się podobne problemy dla kolejnych branż produkcji żywności w Polsce: producentów drobiu, jaj, ziemniaków, owoców miękkich. Wiele z tych produktów – jak podkreśla Kołodziejczak – są produkowane przy użyciu środków wycofanych lub zakazanych na terenie UE, a kontrole na granicy, o których mówi m.in. polski minister rolnictwa, nazywa wprost iluzorycznymi i fikcyjnymi. Dlatego też postuluje przywrócenie ceł i ochronę polskiego producenta przez nieuczciwą konkurencją.

Więcej na: https://www.topagrar.pl/articles/rynek-zboz/ograniczenie-przywozu-zboz-z-ukrainy-uderzenie-w-monopole-handlujace-zywnoscia-i-wspolny-plan-dla-rolnictwa-michal-kolodziejczak-o-3-najwazniejszych-rzeczach-do-zrobienia/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Polacy wierni potrawom mięsnym

Drobiarze z Bułgarii podejrzewają o nielegalny wwóz i handel jajami z Ukrainy. W ramach kontrabandy na bułgarski rynek miało trafił około 2,5 miliona jaj.