BADANIA I ROZWÓJ

Deszczówka w hodowli kur

Czy można wykorzystywać deszczówkę w hodowli kur – na to pytanie starają się odpowiedzieć naukowcy z Belgii pracujący w Doświadczalnym Centrum Badań nad Drobiem (EPC). Zdaniem naukowców, sprawdzających możliwości lepszego wykorzystania wody, należy sprawdzić, jak należy w odpowiedni sposób gromadzić wodę deszczową, by mogła być wykorzystana w fermach do pojenia drobiu, sposoby użycia wody do schładzania kurników i biologicznego uzdatniania wody do ponownego wykorzystania wody przy myciu kurników.

Specjaliści podkreślają, że woda deszczowa to tani ekologiczny i stosunkowo łatwy sposób na pozyskanie wody dla celów hodowlanych. W tej chwili deszczówka jest wykorzystywana w niewielkich hodowlach do pojenia kur.

Co ważne, należy zadbać, żeby woda trafiająca do odpowiednich zbiorników po drodze nie miała kontaktu z gnijącą roślinnością, glonami i innymi zanieczyszczeniami na naszych dachach.

źródło: https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/produkcja-zwierzeca/drob-i-jaja/30221-deszczowka-do-pojenia-drobiu-rozwiazania-technologiczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Back to top button