MAKROEKONOMIA

Analitycy o sytuacji światowej w produkcji mięsa w Chinach

Zdaniem specjalistów, w tym roku w Chinach prawdopodobny jest wzrost importu mięsa czerwonego, choć znaczną część zwiększonego popytu powinny zaspokoić rezerwy przechowywane w chłodniach.

Niższe ceny wieprzowiny mogą spowodować niewielkie spadki cen mięsa drobiowego, ale jak zauważają eksperci, import drobiu to zaledwie 4 procent konsumpcji.

Globalna produkcja mięsa kurcząt na 2023 r. praktycznie nie zmieniła się w stosunku do październikowej prognozy na poziomie 102,9 mln ton, ponieważ korekty w górę dla Wielkiej Brytanii, Tajlandii i Meksyku zrównoważyły spadek dla Brazylii. Produkcja w Wielkiej Brytanii nadal rośnie dzięki silnemu popytowi pomimo problemów z siłą roboczą, wyższymi kosztami nakładów i niedawnymi ogniskami wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI).

Zdaniem ekspertów, niższe koszty produkcji żywności i genetyki będą stymulować produkcję Tajlandii. Brazylia może mieć problem z eksportem ze względu na słabszy popyt zewnętrzny, szczególnie ze strony Chin.

Globalny eksport mięsa kurcząt na 2023 r. został skorygowany o 1 proc. poniżej październikowej prognozy do 14,0 mln ton. Słabszy popyt ze strony Chin, UE, RPA i Wielkiej Brytanii uderzy głównie w Brazylię, największego eksportera na świecie.

Na podstawie:  ElSitioAvícola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Back to top button