w , ,

Wicepremier i minister rolnictwa o potrzebie pomocy dla Ukrainy i o obawach naszych rolników przed niekontrolowanym importem żywości z tego kraju.

Na portalu kresy.pl zamieszczono relację z rozmowy z Wicepremierem i ministrem Rolnictwa Henrykiem Kowalczykiem, której głównym tematem były obawy rolników przed nadmiernym i niekontrolowanym importem żywności z Ukrainy do Polski.  

Wicepremier  Kowalczyk oświadczył, że rozumie obawy rolników w związku z napływem ukraińskiego zboża, ale podkreślił, że „mamy pewne obowiązki pomocowe wobec Ukrainy”. W ten sposób skomentował zapowiedzi NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych, której członkowie zapowiadają na styczeń przyszłego roku przeprowadzenie akcji protestacyjnej w tej sprawie.

Przeciwko niekontrolowanemu importowi zboża i drobiu w ostatnich dniach protestowali rolnicy w Hrubieszowie, którzy zablokowali drogi przy pomocy stu ciągników.

 Na podstawie: https://kresy.pl/wydarzenia/minister-rolnictwa-rozumiem-rolnikow-ale-mamy-obowiazki-wzgledem-ukrainy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Czy hobbyści stanowią zagrożenie dla profesjonalnych hodowców drobiu?

W kończącym się roku Polska sprzedała za granicę o 27 proc. więcej żywności niż w 2021 roku. Jednym z głównych przebojów eksportowych było polskie mięso drobiowe.