MAKROEKONOMIA

Nasze prognozy i ostrzeżenia zostały zauważone przez komisarza UE ds. rolnictwa

Janusz Wojciechowski, komisarz Unii Europejskiej ds. rolnictwa powiedział w Senacie, że będzie opowiadał się za wprowadzeniem ograniczeń importowych z Ukrainy.

Jako środowisko producentów drobiu, wspierając także rolników i producentów pasz, od pewnego czasu sygnalizowaliśmy decydentom różnego szczebla problemy będące wynikiem niekontrolowanego napływu zbóż, mięsa i jaj z Ukrainy na rynki UE. Podczas debaty komisarz Wojciechowski przyznał, że obawy rolników nie są pozbawione podstaw i chociaż pomaganie Ukrainie należy kontynuować, to w kwestii niektórych produktów konieczna jest weryfikacja polityki dotyczącej ilości wpuszczanych na wspólny rynek towarów.

„Decyzje przed nami. To jest też głos wielu komisarzy, ale mój głos jest taki, że jest problem na przykład z kukurydzą, rzepakiem, olejem słonecznikowym w przypadku Rumunii i Bułgarii, drobiem. Niektórych towarów przyjeżdża po prostu zbyt dużo. Wiemy to, analizujemy dane i tam gdzie ten eksport wyraźnie rośnie, ja będę się opowiadał za wprowadzeniem ograniczeń importowych” – powiedział Janusz Wojciechowski.

Źródło – media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Back to top button