MAKROEKONOMIA

Polskie jaja mogą uratować brytyjskich klientów

Jak donosi portal bham.pl, klienci w Wielkiej Brytanii mogą mieć problemy w kupnie jaj. Powodem jest między innymi ptasia grypa, która dziesiątkuje tamtejsze farmy drobiu. Problemy potęgują rekordowe upały, które latem przeszły nad naszym kontynentem. Już w sierpniu Ministerstwo Środowiska, Rolnictwa i Spraw Wiejskich informowało o fali upadków ptaków w farmach w wyniku wysokich temperatur.

Autorzy artykułu wskazują, że wielu producentów żywności w obliczu rosnących kosztów, niepewności wywołanej epidemią ptasiej grypy i obawy przed utratą opłacalności swojej działalności, rezygnuje z dalszej produkcji.

Jedną z opcji zapewnienia odpowiedniej ilości jaj dla konsumentów, którzy już teraz miewają problemy z kupnem jaj w marketach,  ma być import tego produktu z Polski. 

W ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii wyprodukowano 11,3  miliarda jaj, gdy rocznie na Wyspach konsumuje się około 13,5 miliarda jaj. 

Źródło: https://bham.pl/wiadomosci/wielka-brytania/18999-supermarkety-w-uk-beda-racjonowac-jajka-ratunkiem-moze-byc-import-z-polski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Back to top button