w ,

Sympozjum Drobiarske PB WPSA “Nauka praktyce – praktyka nauce”

Pan Prezes Roman Wiśniewski wziął udział (14-15.09.2015r.) w XXVII Międzynarodowym Sympozjum Drobiarskim PB WPSA “Nauka praktyce – praktyka nauce” – Polski Oddział Światowego Stowarzyszenia  Wiedzy Drobiarskiej w Bydgoszczy.

Patronat Honorowy objęły: MRiRW, Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, K-PODR w Minikowie, Rektor UTP im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, Dziekan Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt UTP w Bydgoszczy, Dziekan Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii UTP w Bydgoszczy.

Udział w nim brali również  przedstawiciele uczelni z całego kraju i zagraniczni specjaliści od żywienia, chowu drobiu i produkcji jaj towarowych, wylęgowych, itd.

Obecni byli także przedstawiciele KRD-IG, K-PZHDiPJ oraz firmy Drobex –  jako jeden ze sponsorów. Sympozjum było bardzo owocne i pouczające, a co najważniejsze- pozwoliło nawiązać nowe branżowe kontakty.

Zdaniem pana Romana, w takich spotkaniach powinni brać udział posłowie jako słuchacze , żeby mieli możliwość dowiedzenia się co mówi świat nauki o stosowaniu roślin motylkowych do pasz drobiarskich zamiast soi. Na tę chwilę brak jest takich możliwości, ponieważ należałoby zmienić genetykę ptaka, a ponadto należy zadać sobie pytanie czy Polska ma takie moce upraw tych roślin, żeby zapewnić odpowiednią ilość towaru producentom mięsa. Wydaje się to być długą drogą do nie pokonania, po co wyważać otwarte drzwi –  cały świat hodowlany funkcjonuje przecież na soi i kukurydzy właśnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Fundusz Wzajemnej Pomocy

MTP pod hasłem “Polski drób – w jakości siła”