w ,

Petycja do Jerzego Buzka i Jose Barroso

Krajowa Izba Rolnicza wystosowała apel do Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka oraz Przewodniczącego Komisji Europejskiej Jose Barroso w sprawie Wspólnej Polityki Rolnej po roku 2013.

Treść petycji można przeczytać poniżej.

Warszawa 28 04 2011 r.

Szanowny Pan

Jerzy Buzek

Przewodniczący Parlamentu   Europejskiego

Szanowny Pan

Jose Barroso

Przewodniczący Komisji Europejskiej

Szanowny Panie Przewodniczący!

Polscy rolnicy z niepokojem obserwują tocząca się dyskusję na temat reformy Wspólnej Polityki Rolnej po roku 2013.

W imieniu polskich rolników i samorządowców składamy na Pana ręce protest przeciwko dalszemu utrzymywaniu nierównych warunków konkurencji.

Po latach ciężkiej pracy i wyrzeczeń w poprzednim systemie teraz znów musimy domagać się równych praw.

Domagamy się zdecydowanej i sprawiedliwej reformy Wspólnej Polityki Rolnej. Żądamy odejścia od niesprawiedliwych, historycznych tytułów do płatności, które wprowadzając zakłócenia w warunkach konkurencyjności jednocześnie nas dyskryminują. Nie chcemy niczego innego niż równego traktowania. Nie może dłużej trwać podział na tych z „piętnastki” i tych „nowych”. To jest wbrew podstawowym założeniom, które legły u podstaw tworzenia Wspólnej Europy.

Popieramy dążenia polskiego ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego do wypracowania nowych, sprawiedliwych zasad funkcjonowania europejskiego rolnictwa. Ustalenia obiektywnych kryteriów w podziale środków prowadzących do wyrównania poziomów wsparcia i znaczącego uproszczenia WPR. Zdajemy bowiem sobie sprawę, że w dobie globalizacji
i silnego lobby przemysłowego rolnictwo spychane jest na dalszy plan. Od europejskich rolników wymaga się coraz więcej w dziedzinie dobrostanu zwierząt, ochrony środowiska i ekologii, a tymczasem w toczących się rozmowach w ramach WTO chce się dopuścić do europejskiego rynku produkty rolne, które wytwarzane są bez tych wymogów. Tak być nie może.

Domagamy się rzeczywistej reformy zasad funkcjonowania europejskiego rolnictwa, aby stało się one konkurencyjne i zdolne do zabezpieczenia bezpieczeństwa żywnościowego europejskim konsumentom oraz zdolne do światowej konkurencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Komunikat Ministra Finansów z 10 maja 2011r. o zmianie ustawy podatkowej

Kalkulacja kosztów odchowu brojlera żywego